قبل از اینکه به سوال ( هاست رایگان چیست ؟ ) پاسخ دهیم به پاسخ سوالات ( هاست چیست ؟ ) و یا ( انواع هاست ) میپردازیم

هاست به فضایی گفته میشود که تمام اطلاعات و فایل های سایت شما روی آن قرار دارد . درواقع سایت شما بر روی هاست میزبانی میشود که این میزبانی وب توسط شرکت های هاستینگ معتبر مثل کاراهاست ارائه میشود .

با توجه به عملکرد هاست ،  هر بار که کاربر وارد سایت می شود، از سمت مرورگر کاربر درخواستی به سمت هاست ارسال می شود و سپس در پاسخ این در خواست از سمت هاست اطلاعات مورد نظر کاربر بارگذاری می شود . بنابراین هرچه هاست قویتر باشد، سرعت بارگذاری یا لود سایت بالاتر خواهد رفت .  برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با هاست میتوانید به مقاله ( هاست چیست ) مراجعه فرمایید .

طبیتا با توجه به نیازهای متفاوت کاربران هاست نیز انواع زیادی دارد  که در ادامه بصورت خلاصه به آنها میپردازیم

_ Shared Web Hosting یا هاست های اشتراکی

این نوع از هاست به گونه ای است که پهنا و فضای میزبانی وب بین چند وبسایت تقسیم میشود . در واقع این موضوع به این معنی است که از کل فضا و پهنای یک سایت مقدار مشخصی به هر سایت اختصاص داده میشود و تمامی وبسایت های موجود به ip هاست دسترسی خواهند داشت .

( برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با ip میتوانید به مقاله ip چیست در کاراهاست مراجعه کنید . )

با استفاده از این سیسنم و تقسیم شدن هاست بین کاربران هزینه ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابند.

_ Dedicated Web Hosting یا هاست های اختصاصی

معمولا سازمان ها و شرکت های بزرگ از این نوع هاست استفاده میکنند چرا که بصورت اختصاصی تنها یک وبسایت و یا چند وبسایت که مربوط به یک مجموعه هستند روی آن میزبانی میشود و ip سرور تنها  در اختیار یک سایت خواهد بود . در این صورت نظارت کامل بر روی سیستم عامل هاست خود دارند . اختصاصی اختصاصی بهترین هاست برای سئو است.

_ Cloud Web Hosting یا هاست های ابری

میزبانی ابری یعنی تقسیم وب سرورها در مناطق مختلف جرافیایی . با وجود اینکه منابع مورد نیاز برای پشتیبانی هاست وب سایت شما در نقاط مختلف برای روی چندین سرور قرار دارد ولی همگی یک کار را انجام می دهند این امر باعث کاهش قابل توجه زمان های Down بودن وب سایت شما می گردد. زیرا اگر یکی از سرورها دچار مشکل شود همواره وب سرور دیگری در نقطه دیگری وجود دارد تا وب سایت شما را پشتیبانی کند .

_ نوع بعدی هاست ، Free host است به معنی هاست رایگان در ادامه به برسی هاست رایگان میپردازیم .

قطعا در وبگردی و یا در وبسایت های هاستینگ با عبارت هاست رایگان برخورد داشته اید حتما به ذهن شما هم این سوال که آیا واقعا هاست رایگان وجود دارد ؟ و یا سوال ، اگر هاست رایگان وجود دارد چرا باید برای تهیه انواع هاست هزینه ای بپردازیم ؟

بله هاست رایگان وجود دارد و برخی از شرکت های هاستینگ مقداری هاست رایگان نیز ارائه میدهند اما چه فرقی با ما بقی هاست ها دارد ؟

بدیهی است هاست رایگان به لحاظ کیفیت و امکانات به نسبت مابقی هاست ها بسیار ضعیف تر است .

سوال بعدی این است که اگر هاست رایگان از کیفیت و امکانات پایینی برخوردار است پس به چه کارایی دارد ؟

هاست رایگان برای آنهایی که تازه وارد مقوله ساخت سایت می شوند کاربرد دارد، چه آنهایی که قصد دارند کار با سایت و هاست را یاد بگیرند و چه آنهایی که توسعه دهنده هستند و دنبال میزبانی برای اجرای برنامه هایی که نوشته اند، می گردند.

کارایی و امکانات هاست رایگان در حدی است که توسعه دهندگان وب می توانند انواع کدنویسی ها را به اجرا درآورند و یا کسانی که تخصص یا دانشی در ارتباط با مدیریت وبسایت ندارند میتوانند به کمک هاست رایگان در این کار حرفه ای تر شده و به مرور هاست خود را ارتقا دهند .

معایبی که هاست رایگان دارد عبارت اند از :

 

_ عدم پشتیبانی از انواع CMS ها

_  محدودیت ساب دامین

_ امنیت ضعیف

_ نداشتن هیچ گونه پشتیبانی

_  وجود تبلیغات مزاحم

 

کاراهاست یکی از شرکت های معتبر هاستینگ است که هاست رایگان ارائه میکند . کاراهاست با تیم حرفه ای و متخصص سعی دارد به کاربران خود ، هاست رایگان با حداقل معایب را ارائه دهد .

شاید کسب اطلاعات در مورد موضوعات زیر برای شما جالب باشد :

12 معیار انتخاب هاست و شرکت هاستینگ

نکات مهم امنیتی در استفاده از هاست

SLA هاست چیست ؟!

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو